Haberler

Vakıflar Bölge Müdüründen Havza Belediye Başkanı Özdemir’e Ziyaret

10 Mart 2021 Çarşamba 14:34

Samsun Vakıflar Bölge Müdürü Ali Erkan Öztürk Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemiri ziyaret etti. Başkan Özdemir; Bizler ecdadının emanetine sahip çıkan ve değer veren bir toplumuz.dedi.

Vakıflar Bölge Müdüründen Havza Belediye Başkanı Özdemir’e Ziyaret

Samsun Vakıflar Bölge Müdürü Ali Erkan Öztürk Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i ziyaret etti. Başkan Özdemir; “Bizler ecdadının emanetine sahip çıkan ve değer veren bir toplumuz.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’in makamında gerçekleşen ziyarette; Samsun Vakıflar Bölge Müdürü Ali Erkan Öztürk ve beraberindekiler ile ilçede Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından ilçe yürütülen çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunarak İlçe merkezinde bulunan Orta Cami ve Karameşe Mahallesinde restorasyonu devam eden Karameşe caminin son durumu hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Vakıflar Genel Müdürlüğünün kültürel mirasın korunması ve kollanması adına önemli çalışmalara imza attığını belirterek; “ Bizler ecdadının emanetine sahip çıkan ve değer veren bir toplumuz. Bunun en güzel göstergesi de Vakıflar Genel Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmalardır. Müdürlüğümüz tarafından ilçemizde ilçemiz de iki büyük restorasyon ve yenileme çalışması devam etmekte. İnşallah bu çalışmalarda kısa sürede çalışmalar tamamlanarak gelecek nesillere emanet edilecek.”dedi.

Samsun Vakıflar Bölge Müdürü Ali Erkan Öztürk ise Havza ilçe merkezinde bulunan Orta Cami ve Karameşe Mahallesindeki tarihi camiinin onarım, restore ve yenileme çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirtti.