Haberler

Samsun Bb Ulaşım Daire Başkanı Gürkan’dan Havza Belediye Başkanı Özdemir’e Ziyaret

27 Aralık 2022 Salı 15:37

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Kadir Gürkan ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) Havza Alt Komisyonu üyeleri Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemiri ziyaret ettiler.

Samsun Bb Ulaşım Daire Başkanı Gürkan’dan Havza Belediye Başkanı Özdemir’e Ziyaret

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Kadir Gürkan ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) Havza Alt Komisyonu üyeleri Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i ziyaret ettiler.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’in makamında gerçekleşen ziyarette Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Kadir Gürkan ve Samsun Büyükşehir Belediyesi UKOME Havza Alt Komisyonu üyeleri yürüttükleri çalışmalar hakkında Başkan Özdemir’e bilgiler verdiler.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Kadir Gürkan Havzanın şehir içi trafik yükü hafifletecek bir dizi çalışma yaptıkların ve çok katlı meko-anik otoparkın hizmete girmesi ile özellikle park sorunun çözüleceğini belirtti.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise Havzanın hızlı bir gelişim süreci yaşayacağına değinerek; “Havza OSB’de üretim yapan fabrikalar ile birlikte Havzanın gelişim süreci başladı ve bu Havza OSB ile eş zamanlı olarak hızlanacak. Bunun için ilçemizde şehir içi trafiğin güvenliği ve akışı için bir dizi çalışmaya başladık. Öncelikli olarak Samsun Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan çok katlı mekanik otopark Havza’da otopark sorununun çözümüne önemli katkı sağlayacak. Havza Belediyesi olarak halkımızın gelişen ve büyüyen ilçemizde trafik sıkıntısı yaşamaması için gayret göstermekteyiz.”dedi.

Ziyarette ilçe merkezinde trafiğin rahatlatılması, trafik güvenliğinin arttırılması için yapılacak çalışmalar ve düzenlemeler ile öneriler görüşüldü.

Ziyarette UKOME Havza Alt Komisyonu üyeleri UKOME Şube Müdürü Taner Tuğbay Tolgay, Belgelendirme ve Denetleme Şube Müdürü Mesut Şahin, Havza Zabıta Müdürü Erhan Demir, Havza İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarma Başçavuş Şükrü Önal ile Havza Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ertuğrul Pekbolat hazır bulundular.

Samsun Bb Ulaşım Daire Başkanı Gürkan’dan Havza Belediye Başkanı Özdemir’e Ziyaret