Haberler

Kızılay Ziyaret

3 Haziran 2019 Pazartesi 17:00

İlçesinde Türk Kızılayı tarafından ramazan ayında azalan kan ihtiyacını karşılamak için kan bağışı toplandı. Kan bağışı çalışmalarında 54 ünite kan bağışı alındı.

Kızılay Ziyaret
Türk Kızılayı tarafından yürütülen "Güvenli Kan Temini Projesi" kapsamında Ramazan ayında azalan kan ihtiyacını karşılamak Havza'da kan bağışı otobüsü ile kan bağışları kabul edildi.

Mehmetçik Meydanı'nda konuşlandırılan kan bağış otobüsünde iki gece boyunca saat 21.00 ila 23.30 arasında 54 ünite kan bağışı toplandı.

Mehmetçik Meydanındaki kan bağışı otobüsünü ziyaret eden Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Havza Kızılay Derneği Temsilcisi Ömer Faruk Çörekçioğlu burada ilgililerden bilgiler alarak kan bağışçıları ile bir süre sohbet ettiler.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir kan bağışında bulunan vatandşalara teşekkür ederek; “’Halkımız kan bağışında çok duyarlı davranıyor. Havzalı hemşerilerime bu duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Kan bağışında bulunan vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim. Ayrıca gece bu saatte hastalarımızın kan ihtiyacının karşılamak amacı ile çalışan Kızılay personelini kutluyorum. Her zaman her konuda belediye olarak Kızılay’ın emrindeyiz ’’dedi.

Kan bağışında bulunanlara Kızılay sodası ve tatlı ikramında bulunuldu
Kızılay Ziyaret