Haberler

Kızılay ‘da Başkan Özdemir’e Ziyaret

27 Temmuz 2020 Pazartesi 15:24

Kızılay Havza Temsilcisi Ömer Faruk Çörekçioğlu, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemiri ziyaret etti.

Kızılay ‘da Başkan Özdemir’e Ziyaret

Kızılay Havza Temsilcisi Ömer Faruk Çörekçioğlu,  Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i ziyaret etti.

Kızılay Havza Temsilcisi Ömer Faruk Çörekçioğlu,Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i ziyaret ederek  vekaletle kurban çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, “Türk Kızılayı’nın Türkiye genelinde ve dünya çapında sürdürdüğü iyilikleri takdirle izliyoruz. Bizler de, milletimizin iyiliklerine her zaman destek oluyoruz. Durumu iyi olan ve birkaç kurban kesmek isteyen vatandaşlarımız gerek yurt içi gerekse yurt dışı için kesecekleri kurbanlarını burada bağışta bulunmalarını rica ediyoruz. İnşallah bu kurbanda kesilen kurbanlarımız ihtiyaç sahiplerine ulaşacaktır. Rabbim yaptığımız ve yapacağımız yardımları dergahı izzetinde kabul buyurmasını bizlere nasip etsin inşallah. Yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma dinimizin temel esasları arasında yer almaktadır. Tüm vatandaşlarımızı başlatılan organizasyona davet ederek bağışa bekliyoruz. Şimdiden tüm hemşehrilerimizin mübarek Kurban Bayramını tebrik ediyorum” dedi.

Kızılay Havza Temsilcisi Ömer Faruk Çörekçioğlu’da Başkan Özdemir’e Kızılay’a desteklerinden ötürü teşekkür ederek “Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konularak Kızılay şubelerimiz aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Hayırsever vatandaşlarımız, farklı ülkelerdeki ihtiyaç sahipleri için de vekâlet verebilecek. Hayırseverler, Bu yıl genel merkezimizce kurban bağış miktarı yurt içinde 1050, yurt dışı için 850 lira olarak belirlendi. Bağış yapmak isteyen vatandaşlarımız Türk Kızılayın TR820001001745000028685238 IBAN numaralı hesaba bağışlarını yatırabilirler.” ifadelerini kullandı.