Haberler

Havza Yeg’den TKDK Projelerine Tavsiye Mektubu Desteği

17 Mart 2022 Perşembe 14:18

Havza Yerel Eylem Grubu (YEG) tarafından Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) 11. Başvuru Çağrı İlanı IPARD Programı kapsamsında hazırlanan yaklaşık 150 projeye tavsiye mektubu verilerek destek olundu. Havza YEG ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; Kabul edilmiş Yerel Kalkınma Stratejisine uygun projelere başvuru yapılması üzerine Havza YEG olarak tavsiye mektubu vermekteyiz. Dedi.

Havza Yeg’den TKDK Projelerine Tavsiye Mektubu Desteği

Havza Yerel Eylem Grubu (YEG) tarafından Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) 11. Başvuru Çağrı İlanı IPARD Programı kapsamsında hazırlanan yaklaşık 150 projeye tavsiye mektubu verilerek destek olundu. Havza YEG ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “Kabul edilmiş Yerel Kalkınma Stratejisine uygun projelere başvuru yapılması üzerine Havza YEG olarak tavsiye mektubu vermekteyiz.” Dedi.

Havza YEG tarafından TKDK “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” tedbiri kapsamında çıkılan 11. Çağrı Döneminde Havza’dan hazırlanan ve Yerel Kalkınma Stratejisine uygun bulunan 150 proje için tavsiye mektubu verildi.

Havza YEG tarafından son olarak Üçler Grup Ticaret LTD Şti. tarafından hazırlanan 7 milyon 150 bin liralık “Samsun Üçler Ahşap İşleme” projesi için tavsiye mektubu için başvuruda bulunan Havzalı iş insanı Yahya Şenkal’a Havza YEG Başkanı ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir tarafından tavsiye mektubu verildi.

Havzalı iş insanı Yahya Şenkal; “Havza OSB’de kurdukları ahşap işleme tesisi için hazırladığımız projemizin bütçesi 7 milyon 150 bin lira bütçesi var ve tesiste  40 kişiyi istihdam edeceğiz. Yerel Eylem Grubuna yapmış olduğumuz tavsiye mektubu başvurumuz olumlu sonuçlandı. Bu tavsiye mektubu ile değerlendirme aşamasında alacağımız 10 puan bizim için çok önemli bir avantaj. Havza YEG’in kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim.” Dedi.

Havza YEG ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “TKDK “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” tedbiri kapsamında çıkılan 11. Çağrı Döneminde bu yıl ilk kez YEG’lerin vermiş tavsiye mektuplar ile yatırımcılara 10 puan verildi. Kabul edilmiş Yerel Kalkınma Stratejisine uygun projelere başvuru yapılması üzerine Havza YEG olarak tavsiye mektubu vermekteyiz. Bu güne kadar stratejimize uygun yaklaşık 150 yatırım projesine tavsiye mektubu verdi. Yatırımcılarımızın alacağı 10 puan kendilerine proje değerlendirme aşamasında önemli avantaj sağalacaktır. Tüm yatırımcılarımıza hayırlı olsun. Havza YEG olarak ilçemiz için çalışmaya devam ediyoruz.”dedi.

Toplantıda Üçler Grup Ticaret LTD Şti. Şirket Müdürü Kadircan Şenkal ve Havza YEG Sorumlusu Özgür Atala’da hazır bulundu.

Havza Yeg’den TKDK Projelerine Tavsiye Mektubu Desteği