Haberler

Havza Hibe Desteğinde İlk Sırada

9 Kasım 2023 Perşembe 11:35

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ertan Özkan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Samsun İl Koordinatörü Yusuf Özbeyi ziyaret ettiler.

Havza Hibe Desteğinde İlk Sırada

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ertan Özkan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Samsun İl Koordinatörü Yusuf Özbey’i ziyaret ettiler.

TKDK Samsun İl Koordinatörü Yusuf Özbey’i makamında gerçekleşen ziyarette Havza Yerel Eylem Grubu Derneği ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ertan Özkan Havza Yerel Eylem Grubu Derneğinin IPARD lll programına geçiş süreci ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

TKDK Samsun İl Koordinatörü Yusuf Özbey Havza İlçesinin IPARD destekleri kapsamında Samsun’da proje sayısı ve almış olduğu hibe desteği bakımından 1. sırada olduğunu belirtti.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir yeni kurulan OSB’nin de etkisi ile IPARD lll programında daha da fazla hibe desteğinden daha fazla yararlanacağını düşündüğünü belirterek; “Havza’da ciddi anlamda proje hazırlama kültürü ve tecrübesi oluştu. Alınan hibe desteklemeleri ile ilçede tarım modernizasyonu hızlı bir şekilde gerçekleşiyor.  Ayrıca Havza OSB’nin hızlı gelişimi ve büyümesi ile Havzanın hibe desteklemelerinden yararlanma oranı daha da hızlı bir şekilde olacaktır. Türkiye Yüzyılı Vizyonumuz çerçevesinde kırsal kalkınmanın gerçekleşmesi için hibe desteklerinin daha artarak devam etmesi için Havza Belediyesi ve Havza YEG olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Nazik misafirperverliklerinden ve desteklerinden  dolayı TKDK Samsun İl Koordinatörümüz Yusuf Özbey Bey’e teşekkür ederim.” Dedi.