Haberler

Havza Belediyesinde Toplu İş Sözleşmeleri İmzalandı

21 Şubat 2023 Salı 08:25

Hizmet-İş Sendikası ve Havza Belediyesi arasında bir süredir devam eden ve kadrolu işçiler ile Havza Yirmibeş Mayıs A.Ş.de 696 Sayılı KHK kapsamında istidam edilen işçileri kapsayan iki ayrı toplu iş sözleşmesi görüşmeleri karşılıklı atılan imzalar ile sona erdi. Başkan Özdemir; İşçi kardeşlerimiz yaz, kış, gece, gündüz demeden mesai kavramı gözetmeksizin ilçemiz için çalışıyorlar. Dedi.

Havza Belediyesinde Toplu İş Sözleşmeleri İmzalandı

Hizmet-İş Sendikası ve Havza Belediyesi arasında bir süredir devam eden ve kadrolu işçiler ile Havza Yirmibeş Mayıs A.Ş.’de 696 Sayılı KHK kapsamında istidam edilen işçileri kapsayan iki ayrı toplu iş sözleşmesi görüşmeleri karşılıklı atılan imzalar ile sona erdi.  Başkan Özdemir; “İşçi kardeşlerimiz yaz, kış, gece, gündüz demeden mesai kavramı gözetmeksizin ilçemiz için çalışıyorlar.” Dedi.

Havza Belediyesi ve Hizmet – İş Sendikası bir süredir devam eden ve kadrolu işçileri ile Havza Yirmibeş Mayıs A.Ş.’de 696 Sayılı KHK kapsamında istihdam edilen işçileri kapsayan iki ayrı toplu iş sözleşmesi süreci Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ile Hak- İş ve Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun tarafından karşılıklı olarak atılan imzalar ile sona erdi.

Hak-İş ve Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya “Bir süredir süren toplu iş sözleşmemizi nihayet güzel bir şekilde sonlandırdık. Bu süreç içerisinde iyi niyetli bir yaklaşım sergileyen ve her zaman emek veren işçisinin yanında olduğunu gösteren Belediye Başkanımız Sebahattin Özdemir’e sendikam ve işçi kardeşlerim adına teşekkür ederim.”dedi.

Uzun; “Önce insan önce emek düsturu ile hareket ettiğimiz sözleşmede sahalarda olan işçi kardeşlerimizi mutlu eden bir toplu iş sözleşmesi imzaladık. Havza Belediye Başkanımız Sayın Sebahattin Özdemir her zaman olduğu gibi işçimiz adına gereğini yaptı. Şimdi bizlerde özverili çalışmalarımız ile bunun karşılığını vereceğiz. Bir yılı kapsayan sözleşmemiz üyelerimiz, Sendikamız ve Belediyemize hayırlı olsun” dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise, “İşçilerimizin bu sözleşmeden alacağı her türlü maddi ve manevi kazanımları sonuna kadar hak ettiklerini düşünüyorum. İşçi kardeşlerimiz yaz, kış, gece, gündüz demeden mesai kavramı gözetmeksizin ilçemiz için çalışıyorlar. İlçemize yaptığımız her güzel işte onların imzası var. Personelimize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkürü borç biliyorum, Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanlığı ile aramızda çalışanlarımızın haklarını korumak adına imzalarını attığımız toplu iş sözleşmesinin belediyemize ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum" diye konuştu.

İmzalar sonrası Hak İş ve Hizmet İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun tarafından Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’e sendika logolu çini tabak hediye edildi.

İmza töreninde Belediye İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Boyracı, Havza Yirmibeş Mayıs A.Ş. Müdürü Hüdai Baltacı, Havza Belediyesi İşyeri Temsilcisi Mücahit Dağdelen ve sendika temsilcileri hazır bulundu.

Havza Belediyesinde Toplu İş Sözleşmeleri İmzalandı
Havza Belediyesinde Toplu İş Sözleşmeleri İmzalandı