Haberler

Havza Belediye Meclisinden Barış Pınar’ına Destek

15 Ekim 2019 Salı 11:23

Havza Belediyesinin tahmini bütçesinin görüşüldüğü Havza Belediyesi Meclis oturumunda Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Barış Pınarı Harekatına destek mesajı okundu.

Havza Belediye Meclisinden Barış Pınar’ına Destek
Havza Belediyesinin tahmini bütçesinin görüşüldüğü Havza Belediyesi Meclis oturumunda Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Barış Pınarı Harekatına destek mesajı okundu.

Havza Belediyesi 2020 tahmini yılı bütçesi, Havza Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hayrettin Şahin’in başkanlığında Havza Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen ekim ayı meclis toplantısının ikinci oturumunda gündeme alındı.

Yapılan oylama sonucu Havza Belediyesinin planlanan yatırım ve projeler ile müdürlük harcama kalemlerini içeren 2020 yılı tahmini bütçesinin 37 milyon 374 bin 760  lira olarak, oy birliği ile kabul edildi.

Meclis toplantısında ayrıca 2020 yılı gelir tarifesi de görüşülerek onaylandı.

Havza Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hayrettin Şahin, Havza Belediyesinin yatırımlarına devam ettiğini belirterek, “İmkanlarımız dahilinde ilçemize hizmet etmekteyiz. Bütçemizin büyük bölümü ilçemize yapılacak yatırımlara ayrıldı. Havza Belediyesi olarak merkezi ve kırsal mahallelerimize hizmetlerimiz devam edecek.” dedi.

Meclis toplantısında AK Partili Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Rafet Ergin, Recep Akça ve Kazım Yıldız’ın teklifi ve oy birliği ile Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Barış Pınarı Harekatına destek mesajı okundu.

Havza Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hayrettin Şahin tarafından okunan “Barış Pınarı Harekatını Destekliyoruz” başlıklı mesajda;

“Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle onbinlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir.

Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir.

Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekâtı oluşturmaktadır...

DAEŞ, PKK, PYD, YPG AYNIDIR...

Suriye'de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlardan biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur. Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme imkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir.

Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır.

Bu terör örgütleri Suriye'de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır.

Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalarda özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler.

Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir.

Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir.

Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ, PKK, PYD, YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüz binlerce Suriyelinin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu'nu Belediye Meclisleri olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Belediye Meclislerimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır.” Denildi.

Okunan mesajın ardından CHP Meclis Gurubu adına söz alan Naci Karaoğlan ise okunan mesajı desteklerini ve terörün her türlüsüne karşı olduklarını belirterek; “Bizlerde ülkemizin geleceği için teröre karşı yürütülen her türlü operasyon ve harekata tam destek veriyoruz.” Dedi.

Havza Belediye Meclisinden Barış Pınar’ına Destek
Havza Belediye Meclisinden Barış Pınar’ına Destek