Haberler

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’den 15 Temmuz Mesajı

14 Temmuz 2022 Perşembe 14:33

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’den 15 Temmuz Mesajı

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir yayımladığı mesajda Türk Milletinin onurlu ve dik duruşunun hain darbe girişimini engellediğini ifade ederek, “Hain FETÖ’nün şer çetesi tarafından Milli İradeyi ve Türk halkının sarsılmaz birliğini hedef alan darbe ve işgal girişimi, Cumhurbaşkanımızın liderliği ve milletin iradesi karşısında başarısız olmuştur. 15 Temmuz gecesinde milletimiz, canları pahasına şanlı bir vatan müdafaası örneği göstererek; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri etrafında birleşmiş ve halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını tüm dünyaya göstermiştir.” Dedi.

15 Temmuz gecesi Türk Milletinin ölüm saçan makinelere karşı bedenlerini kalkan yapıp darbe girişimi karşısında adeta etten duvar olduğunu belirterek “Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak meydanlarda toplanmış, vatan savunması uğruna binlerce kişi gazi olurken, 251 şehit verilmiştir. Cesaret, dirayet ve iman gücüyle birlik ve beraberlik destanı yazmıştır. Türkiye kapkaranlık bir geceden aydınlık bir güne uyanırken tüm dünya mazlum ve mağdurlarına da umut ışığı olmuştur.   Milletimiz; vatanına, bayrağına ve birliğine yapılan bu büyük ihaneti unutmayacak ve affetmeyecektir. Vatan ve mukaddesat sevdasıyla ay yıldızlı bayrağımız sonsuza dek dalgalansın diye şehadet şerbeti içen şehitlerimizi ve gazilerimizi de unutmayacağız, unutturmayacağız.   Bu duygularla 15 Temmuz‘da vatan savunmasında gözünü kırpmadan seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.  Bayrak uğruna, hilal uğruna, demokrasi uğurana  Türkiye Aşkına” diyerek, ‘15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Zaferimizi’ kutluyorum. Bu vesile ile ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını veren tüm şehitlerimizi saygı ve özlemle yad ediyorum. Ruhları şad olsun. ” ifadelerine yer verdi.