Haberler

Atatürk ve Silah Arkadaşlarının Havza’ya Gelişlerinin 100. Yılı Etkinlikleri

31 Mayıs 2019 Cuma 10:28

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Havzada Gazi Mustafa kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarının Havzaya gelişlerinin 100. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan ilk miting programına tüm vatandaşları davet etti.

Atatürk ve Silah Arkadaşlarının Havza’ya Gelişlerinin 100. Yılı Etkinlikleri
Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir yapmış olduğu açıklamada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçemize halkın Milli Mücadele aşkı gösteren en büyük olaylardan birinin düzenlenen miting olduğunu belirterek; “Bilindiği üzere Gazi ilçemize geldikten sonra ilk Cuma günü emirleri doğrultusunda Yörgüç Paşazade Mustafa Bey Camiinde Cuma Namazına müteakibinde Mevlid-i Şerif okutuldu ve İzmir’in işgalini protesto etmek amacı ile vatandaşlara kuru üzüm dağıtıldı.” Dedi.

Özdemir Milli Mücadelenin ilk mitingi olması nedeni ile düzenlenen mitingin halkın bilinçlenmesi adına önemli olduğunu vurgulayarak; “ Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Silah Arkadaşlarının İlçemize Teşriflerinin ve Milli Mücadelenin İlk Mitinginin olan "İzmir İşgalini Protesto Mitinginin" 100. yılı nedeni ile 31 Mayıs Tarihinde düzenlemiş olduğumuz mitingimize tüm halkımız davetlidir.” Dedi.