Haberler

Ahlatcı’dan Havza Osb’ye Yatırım Kararı

10 Mart 2021 Çarşamba 10:22

Bir süre Havza OSBde incelemede bulunan ve yatırım kararı alan Ülkemizin önemli kuruluşlarından biri olan ve birçok sektörde faaliyet gösteren Ahlatcı Holdingin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlıyı ziyaret etti.

Ahlatcı’dan Havza Osb’ye Yatırım Kararı

Bir süre Havza OSB’de incelemede bulunan ve yatırım kararı alan Ülkemizin önemli kuruluşlarından biri olan ve birçok sektörde faaliyet gösteren Ahlatcı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’yı ziyaret etti.

Samsun Valiliğinde Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında düzenlenen toplantıda Havza Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya gelen, Havza OSB’de yatırım kararı alan Ahlatcı Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı toplantıda rafineri, kuyumculuk, döviz, forex, enerji, sağlık, otomotiv ve gayrimenkul alanında 43 şirket ile faaliyet gösteren Ahlatcı Holding tarafından Havza Organize Sanayi Bölgesi'ne yapılması planlanan yatırımları hakkında bilgiler verdi.

Düzenlenen toplantıda ayrıca Havza OSB’ye faaliyete geçen ve devam eden yatırımlar hakkında görüş alışverişinde bulunarak durum değerlendirmesi yapıldı.

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığını yaptığı toplantıya Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza TSO Başkanı Erkan Acar, Ahlatcı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı ve şirket yetkilileri katıldı.

Toplantı sonrası değerlendirmelerde bulunan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise yapılacak yatırım ile Havza OSB’nin marka değerinin artacağını ifade ederek “Havza için OSB umut demek, iş demek, ekmek demek. Bizlerde bu bilinç ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ahlatcı Holdingin ilçemize yatırım yapması gücümüze güç katacaktır.”dedi.