Haberler

Havza’da Kadın Girişimci İşyeri Açtı

17 Mayıs 2024 Cuma 08:08

Havzada kadın girişimci tarafından hizmet sektöründe faaliyet gösterecek olan yeni bir işletme açıldı.

Havza’da Kadın Girişimci İşyeri Açtı

Havza’da kadın girişimci tarafından hizmet sektöründe faaliyet gösterecek olan yeni bir işletme açıldı.

Kadın girişimci Kübra İşliyen tarafından Zümrüt Künefe Baklava Börek ismi ile işletilecek olan ve yiyecek sektöründe hizmet verecek olan işyerinin açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi.

Şehit P. Kom. Yarbay Mesut Kuru Caddesi üzerindeki hizmet verecek olan işyerinin açılışında konuşan Kadın girişimci Kübra İşliyen işyerinin açılışında ailesinin kendisine büyük destekleri olduğunu ifade ederek; “Bir kadın girişçi olarak ailemden aldığım destek benim için çok önemli. Öncelikle aileme destekleri için teşekkür ederim. Ayrıca bu günümüzde bizleri yalnız bırkmayan tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ederim.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise Kadın Girişimci İşliyen’i tebrik ederek; “Her açılan işyeri bizler için kıymetli. Özellikle kadınlarımızın iş hayatına girmeleri çok daha kıymetli. Havza gelişiyor ve bunun en büyük göstergesi farklı sektörlerde açılan yeni işyerleri. İşletmemizin ilçemize ve sahiplerine hayırlı olmasını dilerim.”dedi.

Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat ise işyerinin hayırlı olmasını dileyerek; “ Kadın bir girişimcinin işleteceği yeni bir işyerinin açılışını yapmaktan dolayı mutluyum. Hızlı bir büyüme sürecinde olan ilçemizde yeni işyerlerinin açılması istihdamın artması ve ekonominin canlanması demek. Başta Kadın Girişimcimiz Kübra İşliyen ve ailesini tebrik ediyor, işletmenin Havzamıza hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Konuşmanın ardından okunan dua sonrası işyeri Kaymakam Ayvat, Başkan İkiz ve İşletmeci Kübra İşliyen tarafından kesilen kurdele ile hizmete açıldı.

Açılış sonrası işyerini gezen Kaymakam Ayvat ve Başkan İkiz İşletmeci Kübra İşliyen’den işletme hakkında bilgiler aldılar.

Açılışa Kaymakam Mustafa Ayvat, Belediye Başkanı Murat İkiz’in yanı sıra Havza Milli Eğitim Müdürü Mehmet Oğuz Ertuğ, Havza ESKKK Başkanı Ömer Büyük, Havza Muhtarları Derneği Başkanı Adem Şahin, Madeni İşler Esnaf Odası Başkanı Cesur Şahin, Bakkal ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Vahit Yılmaz ve davetliler katıldılar.

 

Havza’da Kadın Girişimci İşyeri Açtı
Havza’da Kadın Girişimci İşyeri Açtı
Havza’da Kadın Girişimci İşyeri Açtı
Havza’da Kadın Girişimci İşyeri Açtı