Haberler

Yatırımcı İş İnsanı Turhan’dan Başkan Özdemir’e Ziyaret

21 Eylül 2021 Salı 17:12

Havza Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) ikinci bir yatırım yapma kararı alan İş İnsanı Ali Turhan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemiri ziyaret etti.

Yatırımcı İş İnsanı Turhan’dan Başkan Özdemir’e Ziyaret

Havza Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) ikinci bir yatırım yapma kararı alan İş İnsanı Ali Turhan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i ziyaret etti.

Havza OSB’de baklava ve unlu mamuller üzerine üretim yapacak iki adet tesisin inşaat çalışmalarını devam eden ve Havza OSB’ye yaklaşık 50 milyon liralık yeni bir yatırım yapma kararı alan İş İnsanı Ali Turhan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’e yapılacak olan yeni yatırım ile ilgili olarak bilgiler veren İş İnsanı Ali Turhan Havza OSB’de 13 dekarlık bir yer tahsisi için başvuruda bulunduklarını belirterek; “Mevcutta iki yatırımızı Havza OSB’de hızlı bir şekilde devam etmekte ve önümüzdeki zaman zarfında bu iki işletmemiz üretime geçecek. Konu itibari ile lojistik anlamda bizlere cazip imkanlar sunan Havza OSB’de yeni bir yatırım kararı aldık. İnşallah 15 bin metrekare kapalı alanda baklava ve unlu mamuller yan ürünleri üretimi yapacak olan bir üretim tesisi yapmak için kurmak için çalışmalarımıza başladık. Yaklaşık 50 milyon liraya mal olacak olan üretim tesisinde 150 ila 200 kişi istihdam edeceğiz. Üretimini yapacağımız ürünleri yurt içi ve yurt dışı piyasalarında değerlendireceğiz.” Dedi.

Havza OSB’nın kendileri için lojistik dışında bir çok cazip imkanlar sunduğunu belirten Turhan; “ Havza OSB’nin 5. Bölge teşviklerinden yararlanması da bizim için önemli bir etken oldu. Ayrıca Havza’da idareci ve insanlarından görmüş olduğumuz güler yüz ve destekler bizler için çok kıymetli.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise Havza OSB’ye yeni bir yatırım yapma kararı alan Turhan’a teşekkür ederek; “Bizim önceliğimiz Havza ve Havza’da işsizliği bitirmek. Bunun tek çözümü Havza OSB. Havza OSB’ye gelen her yatırımcı bizler için çok kıymetli ve yatırımcılarımıza elimizden gelen her türlü desteği verme gayretindeyiz. İnşallah önümüzdeki dönemde Havza göç veren değil istihdam sorunu bitmiş ve göç alan bir ilçe olacak. İlçemize yapmış oldukları ve yapacakları yatırımlar için Sayın Turhan’a ilçemiz adına teşekkür ederim. Havza OSB’de yaklaşık 200 kişi istihdam edecek tesisin ilçemiz, bölgemiz ve ülkemiz ekonomisine hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Yatırımcı İş İnsanı Turhan’dan Başkan Özdemir’e Ziyaret