Haberler

Samü’ye Ziyaret

4 Eylül 2020 Cuma 09:11

Açılan yeni fakülteler ve bölümler ile dikkatleri üzerine çeken Samsun Üniversitesi (SAMÜ), her gün önemli konukları ağırlıyor.

Samü’ye Ziyaret

Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın’ı Ballıca Kampüsündeki makamında ziyaret etti.

Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmelerin ardından Rektör Aydın, konuklarına  Samsun Üniversitesi  Ballıca Kampüsünü gezdirdi.  Cumhuriyet Başsavcısı Kılıç, Kaymakam Yılmaz ve Belediye Başkanı Özdemir, Uçuş Akademisini, eğitim uçaklarının bulunduğu hangarlar ile kampüsteki eğitim ve uygulama alanlarında incelemelerde bulundu. Uçuş eğitimlerinde kullanılan simülatörü inceleyen Samsun Cumhuriyet Başsavcısı ve diğer konuklar simülatör hakkında alanında uzman Simülatör Organizasyonu Müdürü ve aynı zamanda Uçuş Öğretmeni olan Cem Gökçe’den  bilgi aldılar.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, konuklarına teşekkür ederken yapılan istişarelerin üniversitenin ve şehrin gelişimi açısından son derece verimli olduğunu aktardı.

Samsun Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Salih Kesgin’in de hazır bulunduğu ziyaret, kampüste yapılan incelemelerin ardından anı fotoğrafı çekimi ile tamamlandı.

Ziyaret ile ilgili olarak bir açıklama yapan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Samsun Üniversitesinin Samsun’un önemli değerlerinden bir olduğunu ifade ederek; “Yapmış olduğumuz ziyaret ve gezi ile üniversitemizin modern eğitim uygulamalarını yerinde görme imkanına sahip olduk. Bir Samsun’lu olarak gurur duydum.”dedi.

Samü’ye Ziyaret
Samü’ye Ziyaret
Samü’ye Ziyaret
Samü’ye Ziyaret
Samü’ye Ziyaret
Samü’ye Ziyaret
Samü’ye Ziyaret
Samü’ye Ziyaret