Haberler

Havza’da Yeni Sağlık Hizmet Binası İnşaatı Başladı

15 Mart 2021 Pazartesi 12:17

Havzada vatandaşların sağlık hizmetlerinden daha etkin bir şekilde faydalanması amacı ile Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan 1.basamak hizmet binasının inşaasına başladı.

Havza’da Yeni Sağlık Hizmet Binası İnşaatı Başladı

Havza’da vatandaşların sağlık hizmetlerinden daha etkin bir şekilde faydalanması amacı ile  Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan 1.basamak hizmet binasının inşaasına başladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından ilçedeki 1. Basamak sağlık hizmetlerinin daha etkin ve hızlı bir şekilde halka ulaştırılması amacı ile 1.basamak hizmet binasının başlanan temel kazı çalışmalarını ziyaret eden Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

Yapılacak binada halkın 1 basamak sağlık hizmetlerine hızlı, etkin ve kaliteli bir şekilde ulaşması amacı toplum sağlığı merkezi, sağlıklı yaşam merkezi, 112 acil sağlık hizmetleri ile aile hekimlerini bünyesinde bulunduracak.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “Ssağlık hizmetlerinin halka eşgüdüm içerisinde etkin, hızlı ve işlevsel bir şekilde sunulması için Sağlık Bakanlığı tarafından sürdürülen sağlık yatırımları kapsamında ilçemize yeni bir hizmet binası yapılmakta. Söz konusu hizmet binası için daha önceden İcadiye Mahallesinde bulunan Orman İşletme Merkezi arkasında yaklaşık 700 metre karelik bir alanın tahsisi yapılmıştı. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından binanın yapımı için çalışmalara başlandı. İnşallah1 yıl içerisinde yeni hizmet binası yapımı tamamlanacak ve halkımıza hizmet vermeye başlayacak. Hizmet binasının ilçemizde emeği geçen milletvekillerimiz başta olmak üzere herkese teşekkür ederim.”dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan; “1. basamak sağlık hizmetlerinin ortak bir alanda, eşgüdüm içinde sunulduğu, etkin ve işlevsel bir binanın yapımı için Sağlık Bakanlığımız tarafından yürütülen planlamalar ve yapılan çalışmalar neticesinde inşaat aşamasına geçildi. Bu çalışmayla 1. basamak sağlık hizmetini sunan toplum sağlığı merkezi, aile sağlığı merkezi, sağlıklı yaşam merkezi birimleri tek bir binada, aynı çatı altında toplanacak” dedi.

Kayan; “Halkımız, ilk adımında başvuracağı tüm sağlık birimlerine aynı merkezde ulaşabilecek, böylece ilçedeki sağlık merkezlerimiz de bir nevi hastane gibi tüm birimlerin bir arada bulunduğu sağlık komplekslerine dönüşecek. Havza ilçemizde yapılacak sağlık hizmet binası yapımı uygun görülerek ihaleye çıktı. Bu konuda bizlere yardımcı olan, Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karalasan, Milletvekillerimize, Ak Parti İl Başkanımız Ersan Aksu, Sağlık Bakanlığımızın yetkililerine, İl Sağlık Müdürümüze, İlçe Sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederim.  İlçemize ve Havzalılara hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Havza’da Yeni Sağlık Hizmet Binası İnşaatı Başladı
Havza’da Yeni Sağlık Hizmet Binası İnşaatı Başladı
Havza’da Yeni Sağlık Hizmet Binası İnşaatı Başladı
Havza’da Yeni Sağlık Hizmet Binası İnşaatı Başladı