Haberler

Havza’da Sağlık Etkinliği

24 Mayıs 2024 Cuma 15:51

Atatürk ve silah arkadaşlarının Havzaya gelişinin 105. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen 25 Mayıs Atatürkü Anma ve Termal Turizm Festivali etkinlikleri kapsamında organ bağışı ile ağız ve diş sağlığına dikkat çekmek amacı ile etkinlik düzenlendi.

Havza’da Sağlık Etkinliği

Atatürk ve silah arkadaşlarının Havza'ya gelişinin 105. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen 25 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Termal Turizm Festivali etkinlikleri kapsamında organ bağışı ile ağız ve diş sağlığına dikkat çekmek amacı ile etkinlik düzenlendi.

Festival etkinlikleri kapsamında Kevser Parkında Havza Kaymakamlığı, Havza Belediyesi, Havza İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Havza Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile tarafından toplumda organ bağışı ile ağız ve diş sağlığı bilincini oluşturmak amacı ile stant açıldı.

Açılan stantta sağlık çalışanları tarafından ziyaretçilere organ bağışı, ağız ve diş sağlığı, bulaşıcı hastalıklar, kan bağışı, aşı çalışmaları hakkında bilgiler aktarıldı.

Açılan stantta ayrıca çocuklara yönelik ağız ve diş sağlığı bilinci oluşturmak amacı ile kendi balonunu kendin tasarla etkinliği düzenlendi.

Açılan standı Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve Havza Milli Eğitim Müdürü Mehmet Oğuz Ertuğ ziyaret ederek görevlilerden etkinlik hakkında bilgiler aldılar.

Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat standın kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ederek;” Sağlıklı toplumun ilk adımı bilinçli toplumdan geçer. Halkımızın sağlığın korunması konusunda bilinçlenmesi hastalıkların önüne geçilmesi adına önemli. Tüm halkımıza sağlıklı bir ömür dilerim.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise festivale katkı sunan İlçe Sağlık Müdürlüğü ekibine teşekkür ederek; “Halkımızın sağlığı için fedakarca çalışan sağlık çalışanlarımızın ve sağlık teşkilatımızın her zaman yanındayız.” Dedi.

Kaymakam Ayvat ve Başkan İkiz etkinliğe katılan çocuklar ile sohbet ederek çalışmaları takip ettiler.

Havza’da Sağlık Etkinliği
Havza’da Sağlık Etkinliği
Havza’da Sağlık Etkinliği
Havza’da Sağlık Etkinliği
Havza’da Sağlık Etkinliği
Havza’da Sağlık Etkinliği
Havza’da Sağlık Etkinliği