Haberler

Havza’da Doğalgaz Yatırım Programı Görüşüldü

28 Ekim 2021 Perşembe 08:49

Havza Belediyesinde 2022 doğalgaz altyapı çalışma programı istişare toplantısı düzenlendi. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; Havza Organize Bölgesine doğalgazın verilmesi Havza OSBye ayrı bir avantaj katacak ve OSBnin dolayısı ile ilçemizin daha cazip hale gelmesini sağlayacak.dedi.

Havza’da Doğalgaz Yatırım Programı Görüşüldü

Havza Belediyesinde 2022 doğalgaz altyapı çalışma programı istişare toplantısı düzenlendi. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “Havza Organize Bölgesine doğalgazın verilmesi Havza OSB’ye ayrı bir avantaj katacak ve OSB’nin dolayısı ile ilçemizin daha cazip hale gelmesini sağlayacak.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir başkanlığında düzenlenen 2022 doğalgaz altyapı çalışma programı istişare toplantısında ilçede yıl içerisinde yapılacak olan doğalgaz çalışmaları değerlendirildi.

Akmercan Delta Doğalgaz Bölge Müdürü Mustafa Sözen, Akmercan Delta Doğalgaz Yapım İşleri Şefi Emre Şen, İşletme Şefi İbrahim Özdemir, Harita Şefi Serhat Akgün ile ilgili belediye personelinin katılımı ile Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen istişare toplantısında çalışma yapılacak bölgeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda 2022 yılı doğalgaz altyapı çalışmalarına dair planlamalar ve talepler görüşüldü. Ayrıca Üniversite Mahallesinin yatırım planına alınması, Havza Meslek Yüksekokuluna doğalgaz arzının sağlanması ve Havza Organize Sanayi Bölgesine doğalgaz arzı için bağlantı hattı konusunda istişarelerde bulunuldu.

Akmercan Delta Doğalgaz Bölge Müdürü Mustafa Sözen firmanın 2022 yılı çalışma planı hakkında bilgiler vererek; “İlçe merkezinde lokal noktalarda çalışmalarımız olacak. Yeni oluşan yerleşim bölgelerimiz de planlamamız dahilinde. Ayrıca Havza Organize Sanayi Bölgesi ve Havza Meslek Yüksekokuluna doğalgaz arzı ile Üniversite Mahallesinin yatırım planlaması yapılmakta.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise ilçede kısmı alanlarda doğalgaz verilemeyen yerler kaldığına değinerek; “Çalışma planlarımızda halkımızın taleplerini ön planda tutmaktayız. İlçemizde yeni oluşan yerleşim bölgelerine de bu hizmeti götürmenin gayreti içerisindeyiz. Yine Havza Belediyesi ekiplerince çalışmalardan dolayı zarar gören yolların bakım ve onarımları ivedi bir şekilde yapılacak. Yine Havza Meslek Yüksekokulu ve Havza Organize Sanayi Bölgemize doğalgaz verilmesi için görüşmelerimiz devam etmekte. Havza Organize Bölgesine doğalgazın verilmesi Havza OSB’ye ayrı bir avantaj katacak ve OSB’nin dolayısı ile ilçemizin daha cazip hale gelmesini sağlayacak.” Dedi.

Havza’da Doğalgaz Yatırım Programı Görüşüldü
Havza’da Doğalgaz Yatırım Programı Görüşüldü