Haberler

Havza’da Doğa Turizmi Canlanacak

17 Eylül 2020 Perşembe 15:34

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Ballıkaya Şelalesinin ve çevresinin koruma alanı ilan edilmesi ve turizme kazandırılması için başlatılan çalışmaların devam ettiğini belirtti. Başkan Özdemir; İlçemize termal turizm için gelen vatandaşlarımıza aynı zamanda doğa turizmini de alternatif olarak sunmak istiyoruz.dedi.

Havza’da Doğa Turizmi Canlanacak

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Ballıkaya Şelalesinin ve çevresinin koruma alanı ilan edilmesi ve turizme kazandırılması için başlatılan çalışmaların devam ettiğini belirtti. Başkan Özdemir; “İlçemize termal turizm için gelen vatandaşlarımıza aynı zamanda doğa turizmini de alternatif olarak sunmak istiyoruz.”dedi.

Ballıkaya şelalesi ve çevresinin koruma alanı ilan edilmesi ve turizme kazandırılması için başlatılan çalışmalar kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı 11. Bölge Müdürü Hasan Terzioğlu ve beraberindekiler Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ziyaret ettiler.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’in makamında gerçekleşen ziyarette Terzioğlu ile beraberindekiler Ballıkaya şelalesi ve Hacıdede Sulama Göleti çevresinin koruma alanı ilan edilmesi ve turizme kazandırmak amacı ile tabiat parkı yapılabilmesi için izlenecek yol hakkında bir süre görüş alışverişinde bulundular.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir şelale ve bölgesinin turizme kazandırılması için bir süredir çalışma yürüttüklerini belirterek  “İlçemize termal turizm için gelen vatandaşlarımıza aynı zamanda doğa turizmini de alternatif olarak sunmak istiyoruz. Ulaşım imkanları ile burası oldukça müsait bir alan. Burada kurulacak tesisler ile hem ilçe turizmine hem de ülke turizmine katkı sağlayacağımıza inanıyorum. Pandemi ile birlikte doğa turizminin önem kazandığı bu günlerde Ballıkaya Şelalesi ve çevresi halkımız için alternatif bir turizm noktası olacaktır.” dedi.

11. Bölge Müdürü Hasan Terzioğlu bölgenin koruma alanı ilan edilerek tabiat parkı haline getirilmesi için gerekli çalışmalara başlanacağını belirtti.

Ziyaretin ardından 11. Bölge Müdürü Hasan Terzioğlu ve beraberindekiler Ballıkaya Şelalesi ve Hacıdede Sulama Göleti alanında incelemelerde bulundular.

Terzioğlu’na Samsun Şube Müdürü Muzaffer Çelik, Milli Parklar Şube Müdürü Fatih Karakaya ve Havza Yerel Eylem Gurubu Derneği Sorumlusu Muhammet Gür eşlik etti.

 

Havza’da Doğa Turizmi Canlanacak
Havza’da Doğa Turizmi Canlanacak
Havza’da Doğa Turizmi Canlanacak
Havza’da Doğa Turizmi Canlanacak