Haberler

Havza Osb’ye İlave Yatırım Kararı Alan Firmadan Başkan Özdemir’e Ziyaret

19 Ekim 2021 Salı 07:56

Havza OSB 7 milyon Euroluk ilave yatırım kararı alan Eurocast Döküm AŞ yetkilileri Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemiri ziyaret ettiler.

Havza Osb’ye İlave Yatırım Kararı Alan Firmadan Başkan Özdemir’e Ziyaret

Havza OSB 7 milyon Euro’luk ilave yatırım kararı alan Eurocast Döküm AŞ yetkilileri Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i ziyaret ettiler.

Havza’da ilk üretime geçen, ilk ihracatı yapan firma olan ve ilave 7 milyon Euro’luk yatırım ile 150 kişi istihdam edecek olan Alman ortaklı Eurocast Döküm AŞ’nin ortakları Mustafa Bakır ve Andreas Hehn Mark ile firmanın yatırımdan sorumlu müdürleri Bernd Stein ve Muhammet Kabaoğlu, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i ziyaret ettiler.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i makamında gerçekleşen ziyarette Eurocast Döküm AŞ’nin ortaklarından ve fabrikanın Genel Müdürü Mustafa Bakır yapılacak yatırım hakkında Başkan Özdemir’e bilgiler verdi.

Mustafa Bakır; “ Firma olarak yeni bir yatırım kararı aldık. Yeni yatırım kararımız ile birlikte 13 bin 650 metrekarelik bir alan için yer tahsisi talebinde bulunduk. Yer tahsisinin gerçekleşmesinin ardından çelik konstrüksiyon ve makine parça imalatı yapacak. Fabrikamız imalata başladığında 150 kişi istihdam edeceğiz. Yapılacak bu ilave yatırımızın bütçesi 7 milyon Euro ve ihracat ağırlıklı bir yatırım olacak.” Dedi.

Firmanın Alman ortağı Andreas Hehn Mark ise ilgi ve alakalarından dolayı Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’e teşekkür etti.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “ Eurocast Döküm AŞ yetkililerine aldıkları yatırım kararından dolayı kutluyor ve teşekkür ediyorum. Sayın Mustafa Bey bir Havzalı olarak Havza için elini taşın altına koydu ve Havza’da üretime geçen ilk fabrikayı kurdu. Fabrikanın üretime geçmesi ve ihracata başlaması bizleri içinde çok önemli bir motivasyon aracı oldu. Hayallerimizin gerçekleştiğine olan inancımızı tazeledi ve bize güç verdi. Havza OSB’de şuan gelen taleplere cevap verebilmek adına genişleme çalışmalarına başladık. İnşallah Havza OSB’yi ilave 3 bin 500 dekar ilave alan ile toplam alanını 4 bin 500 dekar çıkaracağız. Buda bölgemizde daha çok yatırım, daha çok istihdam demek. Havza OSB’de ilave yatırım kararı alarak yaklaşık 150 kişiye iş imkanı sağlayacak olan Mustafa Bakır ve Andreas Hehn Mark teşekkür ediyorum. Havza Belediyesi olarak Havza OSB’de yatırım yapacak tüm yatırımcı iş insanlarımızın yanındayız. Havza OSB’ye yapılacak olan yatırımın ilçemize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” Dedi.