Haberler

Havza Osb’de Yatırım Yapacak İş İnsanlarından Vali Dağlı’ya Ziyaret

14 Ekim 2021 Perşembe 08:28

Görüşmeye Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ile Havza TSO Başkanımız Erkan Acar, Havza OSBde yatırım yapan ve yer tahsisi talebinde bulunan iş insanları Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlıyı ziyaret ettiler.

Havza Osb’de Yatırım Yapacak İş İnsanlarından Vali Dağlı’ya Ziyaret

Görüşmeye Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ile Havza TSO Başkanımız Erkan Acar, Havza OSB’de yatırım yapan ve yer tahsisi talebinde bulunan iş insanları Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’yı ziyaret ettiler.

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Havza Organize Sanayi Bölgesi'nden parsel ve ek parsel tahsis talebinde bulunan iş insanlarıyla bizzat gerçekleştirdiği görüşmelerini sürdürüyor. Eurocast Döküm, MDG Ahşap ve Sorgüven Düğme yetkilileriyle ayrı ayrı görüşen Vali Dağlı, altyapı tesisleri ve konumu nedeniyle Havza OSB'nin yatırımcılar tarafından yoğun talep aldığını söyledi.

Vali Zülkif Dağlı, OSB'nin Havza, Samsun ve ülkemizin ekonomik gelişimine ve kalkınmasına önemli faydalar sağlayacağını belirterek, tahsis talebinde bulunan firmalar ile birebir görüştüklerini ve ileriye dönük yatırım düşüncesi olanlardan ziyade hemen yatırıma başlayacak olanlara parsel tahsisi yapabilmek için çalışmaları titizlikle yürüttüklerini söyledi.

1000 dekar alana sahip Havza OSB'nin mevcut alanının yoğun arsa talebinden kaynaklı 4500 dekar alana çıkartmak amacıyla çalışma başlatıldığı açıklanmıştı.

Ziyaret ile ilgili olarak açıklama yapan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “Samsun Valimiz Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında, Havza Organize Sanayi Bölgemizde yatırım yapma kararı alan iki yatırımcımızın yer tahsisinin ön görüşmesi yapıldı. Ayrıca görüşmede Havza OSB’de faaliyete geçen ve devam eden yatırımlar hakkında görüş alışverişinde bulunarak durum değerlendirmesi yapıldı.” Dedi.