Haberler

Havza Osb’de 10 Milyon Liralık Yeni Bir Yatırım İçin Yer Tahsisi Yapıldı.

21 Eylül 2022 Çarşamba 12:47

Samsun Valiliğinde düzenlenen Samsun Valisi ve Havza OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zülkif Dağlı Başkanlığında düzenlenen Havza OSB toplantısında Havza OSBde Home Lüks Metal A.Ş. tarafından yapılacak olan yatırım için 14 bin metrekare alan tahsisi gerçekleştirildi.

Havza Osb’de 10 Milyon Liralık Yeni Bir Yatırım İçin Yer Tahsisi Yapıldı.

Samsun Valiliğinde düzenlenen Samsun Valisi ve Havza OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zülkif Dağlı Başkanlığında düzenlenen Havza OSB toplantısında Havza OSB’de Home Lüks Metal A.Ş. tarafından yapılacak olan yatırım için 14 bin metrekare alan tahsisi gerçekleştirildi.

Toplantıda görüşülen gündem maddelerinin ardından 120 kişinin istihdam edileceği ve 10 milyon liraya mal olacak olan yatırım için yer tahsisi karara bağlandı.

Samsun Valisi ve Havza OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zülkif Dağlı Havza OSB’nin gelişmesi ve genişlemesi için çalışmalara devam edildiğini belirterek yeni yatırımı Havza’ya ve bölge ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman ise yeni yatırımın Havza OSB’ye hayırlı olmasını dileyerek; “Havza OSB’ye her geçen gün daha da talep artmakta. İnşallah önümüzdeki dönemde Havza artık göç alan bir ilçe olacak.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise; “Havza OSB Karadeniz’in en büyük OSB’si olma yolunda hızlı büyümekte. Yatırımcılarımızın talebi her geçen gün artmakta. İnşallah kısa sürede Havza’da istihdama bağlı göç tersine dönecek. Havza OSB Havzamız, bölgemiz ve ülkemizin kalkınmasına ve büyümesine katkıda bulunacak. Havzalı hemşerimize Havza OSB’ye yapmış olduğu yatırım için teşekkür ediyorum.” Dedi.

Home Lüks Metal A.Ş. Yetkilisi İş İnsanı Üstünay Erdoğan ise yapılacak yatırım hakkında bilgiler aktardı.

Erdoğan  firma olarak Havza OSB’de 10 milyon liralık bir yatırım yapacaklarını belirterek; “ 10 bin metrekare kapalı alana sahip olacak olan fabrikamız 14 bin metrekarelik bir alan içerisinde inşa edilecek. İnşallah faaliyete geçtiğimizde 120 kişiye istihdam sağlayacağız.  Havzalı olarak Havza OSB’de yatırım yapmaktan onurluyum.” Dedi.

Samsun Valisi ve Havza OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zülkif Dağlı Başkanlığında düzenlenen toplantıya Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza OSB yetkilileri,Home Lüks Metal A.Ş. Yetkilisi Üstünay Erdoğan ve firma sorumluları katıldılar.

Havza Osb’de 10 Milyon Liralık Yeni Bir Yatırım İçin Yer Tahsisi Yapıldı.