Haberler

Havza Osb’de 10 Milyon Dolarlık Yatırım İçin Yer Tahsisi

18 Kasım 2021 Perşembe 19:10

Havza Organize Sanayi Bölgesinde 10 milyon dolara mal olacak ve yaklaşık 40 kişi istihdam edilecek yeni bir yatırım için yer tahsisi yapıldı.

Havza Osb’de 10 Milyon Dolarlık Yatırım İçin Yer Tahsisi

Havza Organize Sanayi Bölgesinde 10 milyon dolara mal olacak ve yaklaşık 40 kişi istihdam edilecek yeni bir yatırım için yer tahsisi yapıldı.

Havza Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulacak olan ve yem üretimi üzerine çalışacak olan Blacksea Agua Feed Group firmasının talep ettiği 24 bin metrekare arsa tahsisi gerçekleşti.

10 milyon dolara mal olacak ve tamamlandığını 40 kişiye iş imkânını sağlayacak olan yatırımın 24 ay içerisinde üretime geçmesi bekleniyor.

Havza OSB’de 24 bin metrekare alan içerinde kurulacak fabrika için Havza TSO Başkanlığında atılan imzalar ile yer tahsisi yapıldı.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Havza Ticaret Odası ve Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Acar Havza TSO’da yatırımcı iş insanı İsmail Kobya bir süre yatırım hakkında bilgiler aldılar.

Daha sonra ise Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Havza Ticaret Odası ve Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Acar Havza TSO’da yatırımcı iş insanı İsmail Kobya arasında imzalanan protokol ile yeni yatırım için yer tahsisi yapıldı.

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman yeni yatırımın Havza’ya bölgeye ve Türkiye’ye hayırlı olmasını temenni ederek; “Havza OSB’ye her geçen gün ilgi artmakta. Gelen talepler bunun göstergesi.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir yatırımcı iş insanı Kobya’yı tebrik ederek; “Havza OSB sunmuş olduğu imkanlar için yatırıcılarımız için cazip. OSB’mizin cazibesini attırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yapılacak olan 3500 dönümlük genişletme çalışması ile Havza OSB daha çok yatırımcı kabul edecek. Bu da Havza’da ve bölgede istihdam sorununun çözümü demek. Yapılacak olan yeni yatırım hem ilçemize, hem ülkemize hem de yatırıcımıza hayırlı olsun.” Dedi.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar ise; “Öncelikle yatırımcı iş insanımıza yatırımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Havza OSB’de devam eden yatırımlara bir yenisi eklendi. İnşallah bu sayı daha da artacak. Tüm gayretimiz Havza için. Havzamıza ve ülkemize hayırlı olsun.” Dedi.

Yatırımcı iş insanı İsmail Kobya yatırım maliyetinin 10 milyon dolar olduğunu ve tamamlandığında 40 kişi istidam edilecek yatırımın 24 ay içerisinde üretime başlanmasının planlandığını belirtti.

Havza Osb’de 10 Milyon Dolarlık Yatırım İçin Yer Tahsisi