Haberler

Havza Osb Yönetimi Toplandı

9 Haziran 2022 Perşembe 11:14

Havza OSB Yönetim Kurulu Samsun Valisi Zülkif Dağlı Başkanlığında toplandı.

Havza Osb Yönetimi Toplandı

Havza OSB Yönetim Kurulu Samsun Valisi Zülkif Dağlı Başkanlığında toplandı.

Samsun Valiliğinde Havza OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Samsun Valisi Zülkif Dağlı Başkanlığında, Havza Kaymakamı Cengiz Nayman, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza TSO Başkanı Erkan Acar ve diğer yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda OSB’lerin parsel tahsis durumları, devam eden fabrika inşaatları ve altyapı çalışmalarının son durumlarının görüşüldü.

Havza OSB’nin genişletilmesi çalışmalarının tamamlanması konusunda büyük bir gayretle çalıştıklarını hatırlatan Vali Dağlı parsel tahsisi için talepte bulunan firma temsilcileriyle yaptıkları görüşmeleri de titizlikle sürdürdüklerini belirtti.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı OSB’lerin en kısa sürede tam kapasiteyle faaliyete başlamaları halinde istihdam ve ihracatı artırarak,  ilçelerimiz, ilimiz ve ülkemizin ekonomik gelişimine ve kalkınmasına büyük bir katkı sağlayacağını vurguladı.

Toplantı sonrası bir açıklama yapan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “Sayın Valimiz Zülkif Dağlı başkanlığında gerçekleştirdiğimiz toplantıda OSB’de gelinen aşama, OSB’nin parsel tahsis durumları, devam eden fabrika inşaatları ve altyapı çalışmalarının son durumlarını görüştük ve değerlendirdik. İnşallah Havza OSB’nin en kısa sürede tam kapasiteyle faaliyete başlamasıyla beraber istihdam ve ihracat artırarak, bölgemiz ve ülkemizin ekonomik gelişimine ve kalkınmasına büyük bir katkı sağlayacak. 4500 dekarlık genişleme çalışmalarının tamamlanması ile bu katkı artacaktır. Toplantımızın  ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını dilerim.” Dedi.