Haberler

Havza Osb İçin Hibe Protokolü İmzalandı

20 Nisan 2021 Salı 11:36

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının (OKA) 2020 Yılı Katma Değerli Üretim Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan ve kabul edilen Havza OSB Altyapı ve Sosyoekonomik Olarak Gelişiyor Projesi için protokol imzalandı.

Havza Osb İçin Hibe Protokolü İmzalandı

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının (OKA) 2020 Yılı Katma Değerli Üretim Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan ve kabul edilen "Havza OSB Altyapı ve Sosyoekonomik Olarak Gelişiyor Projesi" için protokol imzalandı.

Havza Bekdiğin Organize Sanayi Bölgesi ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) arasındaki gerçekleştirilen " Havza OSB Altyapı ve Sosyoekonomik Olarak Gelişiyor Projesi " 2 milyon 330 bin 575 lira 82 kuruş hibe desteği sağlayan protokol imzalandı.

Samsun Valiliğinde düzenlenen imza törenine Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar, Havza İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam ve ilgililer katıldı.

İmza töreninde konuşan Samsun Valisi Zülkif Dağlı Organize Sanayi Bölgelerinin il genelinde yatırımların artması için büyük önem arz ettiğini belirterek; “Ülkemizin ve ilimizin ekonomik olarak gelişerek, kalkınmasında öncü rol üslenen OSB'lerin genişlemesi, üretim, istihdam ve ihracatın artması için hep birlikte çalışıyoruz. Amacımız, yatırımcılarımızı her anlamda destekleyerek, vatandaşlarımıza daha çok iş imkanı sağlamak, istihdam oranına büyük bir ivme kazandırmaktır.” Dedi.

Konuşmaların ardından protokol Samsun Valisi ve OKA Yönetim Kurulu Başkanı Zülkif Dağlı ve Havza OSB yetkililerince imzalandı.

Protokol imza programı sonra bir açıklama yapan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “Havza Bekdiğin Organize Sanayi Bölgesi ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) arasındaki gerçekleştirilen "Havza OSB Altyapı ve Sosyoekonomik Olarak Gelişiyor "ne destek için protokol imza törenini Sayın Valimiz Zülkif Dağlı başkanlığında gerçekleştirdik. Projemize desteklerinden dolayı Sayın Valimiz Zülkif Dağlı başta olmak üzere OMÜ Rektörlüğüne, Havza Kaymakamı Metin Yılmaz 'a, Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar'a ve Havza İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam'a katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Proje ile Havza Bekdiğin Organize Sanayi Bölgesi eğitim ve yaşam alanlarına kavuşacak.”dedi.

Havza Osb İçin Hibe Protokolü İmzalandı
Havza Osb İçin Hibe Protokolü İmzalandı