Haberler

Havza Belediyesinden TEKNOFEST Seferberliği

31 Ağustos 2022 Çarşamba 12:03

Türkiyenin milli teknoloji hamlesi kapsamında başlayan ve 4 Eylül tarihinde sona erecek olan Samsun merkezli düzenlenen dünyanın en büyük havacılık ve uzay, teknoloji festivali TEKNOFEST başladı. Havza Belediyesi tarafından öğrenciler ve halkın TEKNOFESTe ulaşımı için ücretsiz araç tahsis edildi.

Havza Belediyesinden TEKNOFEST Seferberliği

Türkiye’nin milli teknoloji hamlesi kapsamında başlayan ve 4 Eylül tarihinde sona erecek olan Samsun merkezli düzenlenen dünyanın en büyük havacılık ve uzay, teknoloji festivali TEKNOFEST başladı. Havza Belediyesi tarafından öğrenciler ve halkın TEKNOFEST’e ulaşımı için ücretsiz araç tahsis edildi.

Havza Belediyesi tarafından Havza Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile öğrencilerin ve halkın Çarşamba Havaalanında düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST katılımlarını sağlamak için 5 gün boyunca ücretsiz olarak ulaşımlarını sağlıyor.

Öğrencilerin ve halkın ücretsiz olarak ulaşımını sağlamak amacı ile Havza Belediyesi önünden saat 09.00 servis araçları hazır beklemekte.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam TEKNOFEST’e gidecek öğrenciler ile servis araçlarına binmeden sohbet ettiler.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; TEKNOFEST’in, Türkiye’nin yerli ve milli teknolojisini geliştirme projesi olduğunu dile getirerek; “Havza Belediyesi olarak ufuklarının açılması ve geleceğe dair daha verimli olmaları adına gençlerimize ve öğrencilerimize destek olmaktan onurluyuz.  30 Eylül - 04 Ekim tarihlerinde Samsun Çarşamba Havalimanı'nda düzenlenen TEKNOFEST bizler için ve gençlerimiz için çok önemli bir fırsat. Tabi bu yıl TEKNOFEST’in Samsun’da yapılması da bizler için ayrı bir motivasyon kaynağı oldu. Gençlerimizin hayallerine ve emeklerine destek vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam ise öğrencilerin TEKNOFEST’e katılmaları gelişimleri acısından önemine dikkat çekerek; “Çocuklarımızın yarınlarına dair hayallerini ve ülkemizin geleceği olacak olan projelerin hayat bulması açısından TEKNOFEST ve benzeri organizasyonlar önemli. TEKNOFEST’in Samsun’da olması bu bağlamda bizim için önemli bir şans. Öğrencilerimizin TEKNOFEST’e ulaşımları için her türlü gayreti ve özveriyi gösteren Havza Belediye Başkanımız Sayın Sebahattin Özdemir’e teşekkür ederim.” Dedi.

Havza Belediyesinden TEKNOFEST Seferberliği
Havza Belediyesinden TEKNOFEST Seferberliği