Haberler

Havza Belediyesi’nden Örnek Sözleşme

15 Ekim 2021 Cuma 13:44

Hizmet İş Sendikası ve Havza Belediyesi arasından Havza Yirmibeş Mayıs A.Ş.de istidam edilen 110 işçiyi kapsayan örnek bir toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Havza Belediyesi’nden Örnek Sözleşme

Hizmet İş Sendikası ve Havza Belediyesi arasından Havza Yirmibeş Mayıs A.Ş.’de  istidam edilen 110 işçiyi kapsayan örnek bir toplu iş sözleşmesi imzalandı.

25 Mayıs Şirketinde çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ile Hak-İş/Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun arasında imzalandı.

Yürürlük süresi 15 ay olarak İmzalanan sözleşme kapsamında belediye işçilerin yevmiyelerine %23 ve sosyal haklarına %15 ila %20 arasında zam yapıldı.

Hak İş ve Hizmet İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun “1 aydır süren toplu iş sözleşmemizi mutlu sonla imzaladık. Havza Belediyesi ile yine örnek bir sözleşmeye imza attık. Emeği ve emekçiyi koruyan her belediye başkanımız bizim başımızın tacıdır. Havza Belediye Başkanımız Sayın Özdemir’e burada ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Alın terinin pazarlığı olmaz deyip işçilerinin hakkını eksiksiz veren başkanımıza şükranlarımızı sunuyorum. Samsun sınırları içerisinde en iyi sözleşmelerden birine imza attık. Havza Belediyesi işçi haklarına vermiş olduğu değeri sözleşmemiz bu süreç içerisinde bizlere desteklerini esirgemeyen, işçi haklarına verdiği önem ve destek için Belediye Başkanımız Sebahattin Özdemir’e teşekkür ediyorum. Sözleşmemiz üyelerimiz, Sendikamız ve Belediyemize hayırlı olsun.” dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise, “İşçilerimizin bu sözleşmeden alacağı her türlü maddi ve manevi kazanımları sonuna kadar hak ettiklerini düşünüyorum. Onlar; yaz, kış, gece, gündüz demeden mesai kavramı gözetmeksizin ilçemiz için çalışıyorlar. İlçemize yaptığımız her güzel işte onların imzası var. Personelimize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkürü borç biliyor, Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanlığı ile aramızda çalışanlarımızın haklarını korumak adına imzalarını attığımız toplu iş sözleşmesinin belediyemize ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum" diye konuştu.

İmza törenine Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Hak İş ve Hizmet İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun’un yanı sıra 25 Mayıs Termal AŞ. yetkilileri Hüdai Baltacı ve Süleyman Özdemir, Şube Başkan Yardımcısı Arif Çelik,  Hizmet İş Sendikası işyeri temsilcileri Önder Özkan, Bayram Saraç ve Şükrü Seven katıldılar.