Haberler

Havza Belediyesi Bayrama Hazır

26 Haziran 2023 Pazartesi 14:28

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Kurban Bayramı öncesi ve sonrası için Havza Belediyesi tarafından bir dizi tedbir alındığını bildirdi. Özdemir; Havza Belediye Başkanlığını olarak halkımızın rahat bir bayram geçirmesi için gerekli tedbirlerimiz aldık.dedi.

Havza Belediyesi Bayrama Hazır

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Kurban Bayramı öncesi ve sonrası için Havza Belediyesi tarafından bir dizi tedbir alındığını bildirdi. Özdemir; “ Havza Belediye Başkanlığını olarak halkımızın rahat bir bayram geçirmesi için gerekli tedbirlerimiz aldık.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir yapmış olduğu açıklamada Havza Belediyesi tarafından bayram öncesi ve bayram sonrası için Zabıt Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçe Şefliği olmak üzere ilgili birimlerde görevlendirmeler yapıldığını belirtti.

Yapılan görevlendirmeler neticesinde Temizlik Hizmetler Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ile ile Park ve Bahçe Şefliğine bağlı ekipler tarafından bayram öncesi ilçe genelinde temizlik ve bakım çalışmaları yapıldı.

Çalışmalar kapsamında ilçede bulunan ibadethaneler, mezarlıklar, park ve bahçelerde temizlik ve bakım çalışmaları yapılırken Zabıta ekipleri tarafından denetimler yapıldı.

Ayrıca bayramın ikinci günü akşama kadar açık olan kurbanlık pazarında Zabıta ekipleri ve Veteriner Hizmetleri Birimi görevde olacaklar.

Havza Belediye Başkanı  Sebahattin Özdemir “ Havza Belediye Başkanlığını olarak halkımızın rahat bir bayram geçirmesi için gerekli tedbirlerimiz aldık. Belediyemize bağlı birimlerimizce ilçemizin temizliği ve halkımızın rahatı için her türlü çalışma planı yapıldı. Temizlik İşleri Müdürlüğümüzce bayram boyunca görevinin başında olacak ve çalışmalarına devam edecek.” Dedi.

Başkan Özdemir ;“ Kurbanlarını kendi imkanları ile kesen vatandaşların dini ve hijyenik şartlara uyarak hayvana eziyet vermeden kesmek kaydıyla serbest. Halkımızdan ricamız hem çevre hem de kendi sağlığımız için kesmiş oldukları kurbanların kullanılmayan atıklarını gelişi güzel atmamalarıdır. Kurban atıkları, hastalıklı organları sokağa atılmayack, kedi köpek gibi hayvanlar tarafından çıkarılmayacak derinlikte çukurlara gömülmesi gerekte.  Hayvan pazarımız bayramın ikinci günü akşama kadar açık olacak ve veteriner hekimimiz tarafından da kurbanlık alanlara yardımcı olunmakta. Bunların yanı sıra zabıta ilçeye dışarıdan gelen misafirlere her konuda yardımcı olacaklar. Vatandaşlarımızın İlçe Kurban Komisyonu kararlarına uygun hareket etmeleri hem bizlerin iş yükünü azaltacaktır hem de çevre temizliğine katkı sunacaktır. Tüm hemşerilerimin ve İslam Aleminin Kurban Bayramını kutlar, Cenabı Mevla’dan kesmiş oldukları ve kesecek oldukları kurbanların kabulünü niyaz ederim.” Dedi.

 

Havza Belediyesi Bayrama Hazır
Havza Belediyesi Bayrama Hazır
Havza Belediyesi Bayrama Hazır
Havza Belediyesi Bayrama Hazır
Havza Belediyesi Bayrama Hazır
Havza Belediyesi Bayrama Hazır
Havza Belediyesi Bayrama Hazır
Havza Belediyesi Bayrama Hazır
Havza Belediyesi Bayrama Hazır