Haberler

Havza Belediye Başkanı Özdemir’i Ziyaret Ettiler

14 Aralık 2021 Salı 16:52

Samsun Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ömer Baykut ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemiri makamında ziyaret ettiler.

Havza Belediye Başkanı Özdemir’i Ziyaret Ettiler

Samsun Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ömer Baykut ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i makamında ziyaret ettiler.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’in makamında gerçekleşen ziyarette Samsun Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ömer Baykut, Başkan Özdemir’e birlik çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Ziyarette Havza’da süt toplama merkezi yapımı, büyük baş hayvan sayısının arttırılması ve ırk ıslahı ile ilgili konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Samsun Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ömer Baykut ilgi ve alakasından dolayı Başkan Özdemir’e teşekkür ederek; “ İlimiz genelinde sığır yetiştiriciliğinin yaygınlaşması için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise bölgede hayvancılığın önemli bir ekonomik kapı olduğunu belirterek; “Besicilerimize ve çiftçilerimize katkı sunmak adına elimizden geleni yapmaktayız. Hayvancılığının yaygınlaşması sadece ilçemiz için değil ülkemiz için önemli bir konu. Havza Belediyesi olarak canlı hayvan pazarımızın modernizasyonunu hızlı bir şekilde yürütmekteyiz. İnşallah kısa süre sonra hizmete açacağız. Canlı hayvan pazarımız bölge çiftçimize önemli katkı sağlayacak.” Dedi.

Samsun Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ömer Baykut, yönetim kurulu üyeleri Hasan Ergül, Kenan Yıldırım ve Cemal Hacıoğlu eşlik etti.