Haberler

Havza Belediye Başkanı Özdemir’den Regaip Kandili Mesajı

27 Şubat 2020 Perşembe 10:08

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Özdemir mesajında, hicri takvime göre kutsal aylar olarak kabul edilen ve 3 aylar olarak bilinen Recep, Şaban ve Ramazan aylarının başlangıcı olan Regaib Kandilini kutladı.

Havza Belediye Başkanı Özdemir’den Regaip Kandili Mesajı

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Özdemir mesajında, hicri takvime göre kutsal aylar olarak kabul edilen ve 3 aylar olarak bilinen Recep, Şaban ve Ramazan aylarının başlangıcı olan Regaib Kandili'ni kutladı.

Özdemir, mesajında, hicri takvime göre kutsal aylar olarak kabul edilen ve 3 aylar olarak bilinen Recep, Şaban ve Ramazan aylarının başlangıcı olan Regaib Kandili'ni kutladı.

Regaib Kandili'nin feyizli ve bereketli bir gece olduğunu vurgulayan Özdemir, şunları kaydetti:

"Regaib Kandiliniz mübarek olsun, yuvalarınız ilahi şefkat ve rahmetin nuruyla aydınlansın. Regaib, kelime manasıyla, ‘çok meyledilen, arzulanan, armağan edilen’ anlamlarına gelir. Bu mübarek gecede yüce Allah, kullarına bol bol rahmet ve ikramlarda bulunduğu için bu adı almıştır. Bu kutsal gecede, hatalarımızdan, zaaflarımızdan arınmak, daha iyi insanlar olabilmek için tövbe ve dualar edeceğiz. Yaradan’dan, rahmet ve bağışlanma dileyeceğiz. Regaib Kandili’nin gönüllerimize manevi hazineler sunmasını diliyorum. Bütün hemşehrilerimin ve İslam aleminin Regaib Kandili’ni kutluyorum." Dedi.