Haberler

Havza Belediye Başkanı Özdemir’den Avukatlar Günü Mesajı

5 Nisan 2021 Pazartesi 10:54

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Özdemir mesajında; Adaletin tesisinde özel bir role sahil olan meslektaşlarımı saygıyla selamlıyorum dedi.

Havza Belediye Başkanı Özdemir’den Avukatlar Günü Mesajı

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Özdemir mesajında; “Adaletin tesisinde özel bir role sahip olan meslektaşlarımı saygıyla selamlıyorum” dedi.

Hak, hukuk ve adalet ekseninde Avukatlık mesleğinin ehemmiyetine vurgu yaptığı mesajında Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, “Avukatlık mesleği hakkın teslimi ve haklının tespiti odağında özel bir konumu ifade eder” dedi.

Başkan Özdemir mesajında, “Avukatlar, hak arayan, hakkı savunan, adaletin tesisinde önemli rolü bulunan adalet temsilcileridir. Hukuk ve yasa işlerinde yol gösterici nitelik taşıyan bir görevi üstlenen avukatlar, adaletin adil yönetimine katkı sağlayan bir özeli temsil ederler. Hukukun üstünlüğüne dayalı mesleği icra eden bu kesim, toplumda özel bir role sahiptir. Avukat, hakkı savunur ve adaletin sağlanmasına hizmet eder. Savunma ve hak arama görevlerini bihakkın yerine getiren, hukuk ve adaletin tesis edilmesi için görevlerini ciddiyet ve hassasiyetle yerine getiren değerli meslektaşlarımın Avukatlar Gününü kutluyorum” dedi.