Haberler

Havza Belediye Başkanı Özdemir’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

7 Mart 2021 Pazar 12:07

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesaj yayınladı. Özdemir; Bizler 15 Temmuzda kendi canlarından geçen analara ve bacılara sahip bir milletiz. Dedi.

Havza Belediye Başkanı Özdemir’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesaj yayınladı. Özdemir; “Bizler 15 Temmuz’da kendi canlarından geçen analara ve bacılara sahip bir milletiz.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir mesajında; “ Kadınların mutlu olmadığı ve dışlandığı bir ülke hiçbir zaman ilerleyemez. Bu tartışmaya kapalı bir gerçektir. Ülkemiz Kadın hakları konusunda kendine medeni diyen, bize demokrasi ve insan hakları dersi vermeye kalkan ülkelerden daha önce seçme ve seçilme hakkını vermiş bir ülkedir.  Bizler, cenneti annelerin ayağının altına seren bir dinin mensupları, hem yönetimde hem de aile içerisindeki vakur duruşuyla örnek teşkil eden Hayme Anaların, yeri geldiğinde İstiklal Mücadelemizde eşsiz Kahramanlıklar gösteren Nene Hatunların ve Kara Fatmalar’ın torunlarıyız. Bizler 15 Temmuz’da kendi canlarından geçen analara ve bacılara sahip bir milletiz. Kendi kadim kültür ve medeniyetimizi ve yaşadığımız zamanı, sahip olduğumuz bu yüce mirasın, incelik ve feraseti çerçevesinde tefekkür ediyoruz.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir kadına karşı şiddetin her türlüsüne karşı olduğunu belirterek; “ Şiddetin kime karşı olursa olsun kabul edilemez. Uygulanan şiddet kadına karşı ise bu hiçbir şekilde kabullenilemez. Kadına şiddet acizliklidir.  Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.” dedi.