Haberler

Havza Belediye Başkanı Özdemir İlçe Müftülüğünü Ziyaret Etti

4 Ekim 2021 Pazartesi 15:33

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeni ile Havza Müftüsü Mehmet Nurluyu ziyaret etti. Havza Belediye Başkanı Özdemir; Havza Belediyesi olarak müftülüğümüzle ortak çok güzel işler, çok güzel hizmetler yapıyoruz. Dedi.

Havza Belediye Başkanı Özdemir İlçe Müftülüğünü Ziyaret Etti

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeni ile Havza Müftüsü Mehmet Nurlu’yu ziyaret etti. Havza Belediye Başkanı Özdemir; “Havza Belediyesi olarak müftülüğümüzle ortak çok güzel işler, çok güzel hizmetler yapıyoruz.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Havza Belediyesi Meclis Üyesi Hayrettin Şahin Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeni ile Havza Müftüsü Mehmet Nurlu’yu makamında ziyaret ederek Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutladılar.

Havza İlçe Müftüsü Mehmet Nurlu Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeni ile müftülüğü ziyaret eden Belediye Başkanı Özdemir ve Belediye Meclis Üyesi Şahin’e teşekkür ederek; “Camilerimiz minberi ve kürsüsüyle, üstün insanlık nizamının öğretildiği, ilim ve ahlak, marifet ve hikmet derslerinin verildiği ilim merkezleri haline gelmiştir. İslam düşüncesinde bilgi, güzel ahlak ve toplumsal değerlerin camiden hayata doğru yayılmakta. İnsanların, çevreyle ve toplumla iyi ilişkileri camide pekişmektedir. Müminlerin manevi dünyaları cami ile güçlü hale gelmektedir. Havza Belediyemiz her zaman Müftlüğümüzün yanında ve yardımcısı. Bir çok camimizin güzelleştirilmesinde yapılmasında Havza Belediyemizin katkıları bulunmakta. Bizlere vermiş oldukları ve verecek oldukları desteklerden ötürü  Başkanımızdan Allah razı olsun. Ziyaretlerinden dolayı da Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise tüm din görevlilerinin Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutlayarak; “1-7 Ekim eskilerin deyimiyle hademe-i hayrat denilen din görevlilerimizin haftasını müftü beyin şahsında tebrik ediyorum. Onlar hayırlı işler yapıyorlar. Hem dünyevi hem uhrevi hayatımızı kurtarmak adına çaba sarf ediyorlar. Havza Belediyesi olarak müftülüğümüzle ortak çok güzel işler, çok güzel hizmetler yapıyoruz. Camilerimizle ve ibadethanelerimizle ilgili kapsamlı çalışmalarımız var. Sayın müftümüzün şahsında, diyanet çatısı altında milletimize hizmet eden tüm din görevlisi arkadaşlarımıza haftalarının hayırlar getirmesini temenni ederek tüm din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı tebrik ediyor, ebediyete intikal eden tüm din görevlilerimize de Cenabı Hak’tan rahmet diliyorum” dedi.