Haberler

DOKAP Başkanı Gültekin’den Havza Belediye Başkanı İkiz’e Ziyaret

10 Haziran 2024 Pazartesi 17:35

DOKAP Başkanı Hakan Gültekin Havza Belediye Başkanı Murat İkizi makamında ziyaret ederek bir süre önce DOKAP ve Havza Belediyesi aradında imzalanan, İlk Kıvılcım 1919 Havza Kadın Üretim Kooperatifine ekipman desteği sağlamayı hedefleyen Havza Yöresel Ürünler Üretim Projesi hakkında istişarelerde bulundular.

DOKAP Başkanı Gültekin’den Havza Belediye Başkanı İkiz’e Ziyaret

DOKAP Başkanı Hakan Gültekin Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’i makamında ziyaret ederek bir süre önce DOKAP ve Havza Belediyesi aradında imzalanan, İlk Kıvılcım 1919 Havza Kadın Üretim Kooperatifine ekipman desteği sağlamayı hedefleyen Havza Yöresel Ürünler Üretim Projesi hakkında istişarelerde bulundular.

DOKAP Başkanı Hakan Gültekin DOKAP olarak bölgenin kalkınması için çalışmalarına devam ettiklerini belirterek; “ İlk Kıvılcım 1919 Havza Kadın Üretim Kooperatifimizin desteklenmesi amacı ile hazırlanan ve Havza’da üretime katılan kadınlarımızın gücüne güç katmaktan dolayı mutluyuz.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise kadının istihdama ve üretime katılmasının önemine değinerek; “Havza’da istihdamın artması için farklı alanlarda projeler geliştirilmekte. Havza Belediyesi olarak bizlerde bu projelerin içindeyiz. Kadınlarımızın üretime ve istihdam dahil olması önemli bir konu. Havza Belediyesi olarak Havza YEG işbirliğinde bu konuda üzerimize düşeni yapmaktayız. Kadın ne kadar güçlü ise toplum da o kadar güçlüdür. Havza Belediyesi olarak kendi ayağının üzerinde duran, kendi üreten her zaman yanındayız. Bu kapsamda DOKAP ile imzaladığımız proje ile kadınlarımıza 615 bin liralık destek sağlamış olcağız. ”dedi.

Ziyarette Havza Belediyesi Meclis Üyesi İsmail Şengül’de hazır bulundu.

DOKAP Başkanı Gültekin’den Havza Belediye Başkanı İkiz’e Ziyaret