Haberler

Belalan’da Afat Kurbanı Kesildi

6 Mayıs 2023 Cumartesi 17:35

Belalan Mahallesinde afetlerden korunmak amacıyla afat kurbanı kesildi.

Belalan’da Afat Kurbanı Kesildi
Belalan Mahallesi'nde afetlerden korunmak amacıyla afat kurbanı kesildi.

Belalan Mahallesi'nde düzenlenen afat kurbanı programına Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Kurkmazlı, MHP İlçe Başkanı Ferhat Gültekin, MHP Milletvekili Adayı İbrahim Yüksel, Havza Muhtarları Derneği Başkanı Adem Şahin, Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç, çevre mahallelerin muhtarlar, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Okunan mevlit ve duaların ardından kesilen kurbanların etleri davetlilere ikram edildi.

Yoğun katılımın yaşandığı Belalan Mahallesi'ndeki afat kurbanı programıyla ilgili açıklama yapan Mahalle Muhtarı Ziyanur Soylu, “Her yıl afetlerden korunmak ve ürünlerimizin bereketli olması için kesmiş olduğumuz kurbanlarımıza bir yenisini daha ekledik. Bu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederiz” dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise davetlerinden ötürü mahalle halkına ve muhtara teşekkür ederek,“ Cenabı Mevla’m kesilen bu kurbanları dergahında kabul etsin. Tüm ilçemize bol, bereketli bir yıl nasip etsin” diye konuştu.

Belalan’da Afat Kurbanı KesildiBelalan’da Afat Kurbanı KesildiBelalan’da Afat Kurbanı KesildiBelalan’da Afat Kurbanı KesildiBelalan’da Afat Kurbanı KesildiBelalan’da Afat Kurbanı KesildiBelalan’da Afat Kurbanı KesildiBelalan’da Afat Kurbanı KesildiBelalan’da Afat Kurbanı KesildiBelalan’da Afat Kurbanı Kesildi