Haberler

Başkan Özdemir'den 25 Mayıs Mesajı

24 Mayıs 2020 Pazar 15:52

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Gazi Mustafa Kemal Atatürkün Havzaya gelişinin 101. Yıl dönümü neden ile kutlama mesajı yayımladı. Özdemir; 101 yıl önce bugün Samsunda yakılan özgürlük ateşi Havzada alevlenmiştir.dedi.

Başkan Özdemir'den 25 Mayıs Mesajı

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Havza’ya gelişinin 101. Yıl dönümü neden ile kutlama mesajı yayımladı. Özdemir; “101 yıl önce bugün Samsun’da yakılan özgürlük ateşi Havza’da alevlenmiştir.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir mesajında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Havza’ya gelişinin 101. Yıl dönümünün gurunu yaşadıklarını belirterek; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Havza ilçemize gelişinin 101. yılını kutlamaktayız. Atalarımızdan miras kalan şehit kanlarıyla sulanan bu topraklarda birlik ve beraberliğimizin teminatı olacağız. 101 yıl önce bugün Samsun’da yakılan özgürlük ateşi Havza’da alevlenmiştir. Bunun en büyük nişanaelerdinden biri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Eylül 1924 yılında ilçemizi ikinci ziyaretinde o veciz sözleri ve ilçemize hediye ve emanet ettiği Cumhurbaşkanlığı forsudur. Havza dün olduğu gibi bu günde ülkemizin birlik ve beraberliği için gereken her şeyi hazırdır. Bu sene pandemi nedeni ile bu onur günümüzde meydanlarda birlikte olamazsak ta tüm Havzalıların bu gururu yüreklerinde coşku ile yaşadıklarını biliyorum. Bu vesile ile bir kez daha başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarından geçen şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler dilerim.” Dedi.