Haberler

Başkan Özdemir Traktör ile Ekim Yaptı

22 Mayıs 2021 Cumartesi 14:20

Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması projesi kapsamında Havzada nane fidanları toprakla buluştu. Nane ekimine yardımcı olan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir traktör kullandı. Özdemir; Yapılan bu tür desteklemeler tarımın gelişmesi ve ürün çeşitliliği açısından önemli.dedi.

Başkan Özdemir Traktör ile Ekim Yaptı

Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması projesi kapsamında Havza’da nane fidanları toprakla buluştu. Nane ekimine yardımcı olan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir traktör kullandı. Özdemir; “Yapılan bu tür desteklemeler tarımın gelişmesi ve ürün çeşitliliği açısından önemli.”dedi.

Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması projesi kapsamında Kale Mahallesinde sözleşmeli olarak nane ekimi gerçekleştirildi ve çiftçilere tarla içi damlama sulama ekipmanları teslimi yapıldı.

Kale Mahallesinde düzenlenen, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Ali Korkmaz ve Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan katıldılar.

Programda konuşan Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması projesi kapsamında; Havza, Ladik, Bafra ve 19 Mayıs ilçelerinde üreticilere 255 bin 500 adet fide ve tarla içi damlama sulama ekipmanları teslimi yapıldığını belirtti.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise konuşmasında bu tür projeleri önemsediklerine değinerek; “İlçemizde ürün çeşitliliğinin artırılması, katma değeri yüksek ürünlerden olan Tıbbi Aromatik Bitkilerin yetiştirilmesin yaygınlaştırılması önemli bir konu. Yapılan bu tür desteklemeler tarımın gelişmesi ve ürün çeşitliliği açısından önemli. “ dedi.

Yapılan konuşmaların ardından nane fidelerinin ekimine geçildi. Nane ekimine yardımcı olan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir traktör kullanarak nane ekimi gerçekleştirdi.

Başkan Özdemir Traktör ile Ekim Yaptı
Başkan Özdemir Traktör ile Ekim Yaptı
Başkan Özdemir Traktör ile Ekim Yaptı
Başkan Özdemir Traktör ile Ekim Yaptı