Haberler

Başkan Özdemir 25 Mayıs Mesajı Yayımladı

24 Mayıs 2021 Pazartesi 10:33

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Gazi Mustafa Kemal Atatürkün Havzaya gelişinin 102. Yıl dönümü neden ile kutlama mesajı yayımladı. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; Havza dün olduğu gibi bu günde ülkemizin birlik ve beraberliği için gereken her şeyi hazırdır. dedi.

Başkan Özdemir 25 Mayıs Mesajı Yayımladı

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Havza’ya gelişinin 102. Yıl dönümü neden ile kutlama mesajı yayımladı. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “Havza dün olduğu gibi bu günde ülkemizin birlik ve beraberliği için gereken her şeyi hazırdır.” dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir mesajında; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Havza ilçemize gelişinin 102. yılını kutlamaktayız. 102 yıl önce Havzalıların hüsnü kabülleri ve vatan sevgi ile Atatürk’ün çevresinde toplanması ise Cumhuriyetimizin temelleri atıldı. Atalarımızdan miras kalan şehit kanlarıyla sulanan bu topraklarda birlik ve beraberliğimizin teminatı olacağız. 102 yıl önce bugün Samsun’da yakılan özgürlük ateşi Havza’da alevlenmiştir. Bunun en büyük nişanelerinden biri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Eylül 1924 yılında ilçemizi ikinci ziyaretinde o veciz sözleri ve ilçemize hediye ve emanet ettiği Cumhurbaşkanlığı forsudur.” dedi.

Başkan Özdemir Havza’da cumhuriyetin kurulması ve ülkenin bağımsızlığı için verilen mücadelede her zaman ön safta olduğunu belirterek; “Havza dün olduğu gibi bu günde ülkemizin birlik ve beraberliği için gereken her şeyi hazırdır. Bu cesaretin ve vatan sevgisinin en büyük göstergesi Cumhuriyet tarihimizde vermiş olduğumuz 49 şehidimizdir. Bu sene pandemi nedeni ile bu onur günümüzde meydanlarda birlikte olamazsak ta tüm Havzalıların bu gururu yüreklerinde coşku ile yaşadıklarını biliyorum. Bu vesile ile bir kez daha başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarından geçen şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler dilerim.” dedi.