Haberler

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

18 Mayıs 2020 Pazartesi 14:33

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 101. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 101. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Havza Belediye Bakanı Sebahattin Özdemir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nın ilk kıvılcımlarını Havza'da yaktığına işaret etti.

Silah arkadaşlarıyla 19 Mayıs 1919'da Samsun'a gelmesi ile şekillenen ve 25 Mayıs'ta kurtuluş meşalesini yakan Mustafa Kemal Atatürk'ün mücadeleden başarıyla çıktığını anlatan Başkan Özdemir; “Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919'da Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'da başlattığı özgürlük hareketi,25 Mayıs’ta Havza’ya gelmesi ile şekillenmiş, tüm yurdumuza yayılmış, halkımızın azim ve kararlığıyla hep birlikte verilen mücadele sonucunda büyük zafere ulaşılmıştır. Büyük sıkıntılar ve yokluklar içerisinde, büyük bedeller ödenerek fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimize emanet edilmiştir.” Dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti gençlere emanet ettiğini hatırlatan Başkan Özdemir;” Sevgili gençler, bu değerli emaneti sonsuza kadar korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak en önemli görevinizdir. Kendinizi gelişmeye, yeniliğe açık, bilgi toplumunun gerektirdiği niteliklere sahip gençler olarak yetiştirmeli ve geleceğe güvenle bakmalısınız. Tüm dünyada etkisini gösteren korana virüs salgınının bir an önce son bulmasını, birlik ve beraberlik içerisinde coşkuyla kutladığımız bayramlarımıza kavuşmayı Rabbimden diliyorum. İnanıyorum ki kurallara uyar, sosyal mesafeye dikkat edersek o güzel günlere en kısa zamanda kavuşacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve siz değerli Havzalı hemşerilerimin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” Dedi.